Krótki Czwartek #3


Jeśli chodzi o filmy krótkometrażowe, najbardziej przypadają mi do gustu animacje, bo ten przycięty format idealnie nadaje się na jakąś ciekawą historyjkę z narysowanymi, lub stworzonymi komputerowo bohaterami. Dziś chciałbym wam zaprezentować świeżutką jeszcze produkcję koreańskiego studia AlfredImage Works, która oscyluje w klimacie sci-fi i katastroficznej komedii. Może nie jest to jakieś wielkie arcydzieło - choć animacja stoi na bardzo zadowalającym poziomie, podobnie z resztą do dźwięku - ale z pewnością rozbawi każdego oryginalnym pomysłem przedstawienia historii kosmicznego kuriera i uroczego odbiorcy przesyłki.

Abstrahując od odległych galaktyk, film zmusza do pewnej refleksji nad współistnieniem z innymi stworzeniami na naszej planecie. Nie chcę mówić zbyt wiele, by nie spoilerować, a element zaskoczenia jest w "Johnny Express" konikiem napędowym.

Polecam.


Share on Google Plus

About Michał Gaca

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

0 komentarze:

Prześlij komentarz